AutoKoszt

 

ZASTOSOWANIE

AutoKoszt pełni rolę elektronicznej książki serwisowej zawierającej również koszty operacji serwisowych. Do programu wpisujemy dowolne zdarzenia związane z obsługą samochodu np. przeglądy, ubezpieczenia, naprawy itp. Przy każdym zdarzeniu mamy możliwość podania daty, grupy, do której zakwalifikowaliśmy zdarzenie, aktualny przebieg samochodu, koszt, dokładny opis zdarzenia oraz kiedy będzie następne takie zdarzenie (za ile miesięcy lub za ile kilometrów). Oczywiście grupy do których możemy zakwalifikować zdarzenia są dowolne i można je samemu definiować.

Rozwój programu AutoKoszt został zakończony z powodu kradzieży laptopa i utraty kodu źródłowego. Stworzyłem program KsiążkaSerwisowa o podobnych możliwościach. Program posiada możliwość importu bazy danych z AutoKoszt, może obsługiwać wiele baz danych, rejestruje zdarzenia wykonane i zaplanowane, itp. Zapraszam na stronę programu Książka Serwisowa.

 

WYMAGANIA

Program przeznaczony jest na komputery pracujące pod kontrolą systemu Windows i wymaga do poprawnego działania zainstalowanych w systemie bibliotek GTK+ 2.

OPIS

Podczas wyświetlania listy zdarzeń można zadać kryteria wyświetlania:

  • wyświetlanie zdarzeń z wybranego miesiąca
  • wyświetlanie zdarzeń z wybranego roku
  • wyświetlanie zdarzeń z wybranej grupy
  • wyświetlanie zdarzeń, które zawierają podany tekst

Standardowo z programem instalowana jest przykładowa baza zdarzeń, aby użytkownik mógł się szybko zaznajomić z opcjami i możliwościami programu. Aby usunąć naraz wszystkie te zdarzenia należy wybrać opcję z menu Program/Usuń wszystkie zdarzenia…. Opcja ta usuwa trwale wszystkie wprowadzone zdarzenia.

DOWNLOAD

Aby pobrać program kliknij w poniższy link:
http://chmiel.org.pl/soft/autokoszt11.exe
Biblioteki GTK+ 2:
GTK+ 2 wersja 2.24.8 lub nowsza
(wersja tylko dla systemów 2000/XP/2003/Vista/7)
GTK+ 2 wersja 2.6.10
(starsza wersja biblioteki, która działa na Windowsach 98/ME/NT4)

LICENCJA

Instalując ten program przyjmujesz do wiadomości poniższe postanowienia:

  • program jest całkowitą własnością autora
  • program AutoKoszt jest programem darmowym, co oznacza, że można go używać w dowolnej liczbie kopii, zarówno w domu jak i w firmie
  • zabrania się dekompilacji, deasemblacji oraz modyfikowania kodów źródłowych programu
  • nie wolno rozprowadzać programu w celach zarobkowych
  • nie udzielam żadnych gwarancji na poprawne działanie programu jak i nie gwarantuję, że jest on wolny od błędów
  • za straty poniesione przez użytkowanie programu nie odpowiadam
DAROWIZNA

AutoKoszt jest programem darmowym. Możesz go używać bez wnoszenia jakichkolwiek opłat. Jeśli podoba Ci się ten program i uważasz, że jest użyteczny możesz podziękować autorowi przekazując na na jego rzecz darowiznę w dowolnej wysokości.