Programy dla AmigaOS


W latach 90-tych, byłem posiadaczem komputerów Amiga. Pierwszym moim komputerem była Amiga 600, później rozbudowana o rozszerzenie pamięci RAM do 2MB i dysk twardy 20MB. Kolejną moją Amigą była Amiga 1200, którą została rozbudowana o dysk twardy 240MB, CD-ROM, kartę turbo z procesorem MC68040 – 25MHz oraz 4MB dodatkowej pamięci FAST RAM. Wszystko to zamknięte w obudowie tower Infinity.

Już na Amidze 600 rozpocząłem swoją przygodę z programowaniem. Większość programów została napisana w języku programowania AmigaE. AmigaE był językiem stworzonym wyłącznie na komputery Amiga, łączył najlepsze cechy języków C i Pascal. Następnym językiem, w którym rozpocząłem programować Amigi był C.

W okresie mojej przygody z komputerami Amiga należałem do ogólnopolskiej grupy osób piszących programy dla systemu AmigaOS – BlaBla Programming Group.

Poniżej przedstawiam moje programy dla Amigi, które stworzyłem będąc członkiem BlaBla Programming Group. Programy do uruchomienia wymagają systemu minimum AmigaOS 2.0.